AnasayfaPortalKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

HUKUK DARBESİ VE BAŞKOMUTANIN YARGILANMASI

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
hatevi

MesajKonu: HUKUK DARBESİ VE BAŞKOMUTANIN YARGILANMASI   4/4/2008, 14:11

Uyuyamadım. Uyutmadılar gece saat 2:45.bu sayfayı belki bir şiir karalarım diye açmıştım ama nasip bu konuyaymış.

Cumhurbaşkanlığı seçimi döneminde bir rektör çıkıyor diyor ki ‘yüzde 95 le iktidar olsalar bile alçakça indirilirler. Bunu söyleyen kendini cumhuriyetin bekçisi olarak nitelendiren kemalizmi kimseye bırakmayan vatansever amcalardan bir tanesi. Ha bunlar ‘hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ sözünü bilirler.ama malesef uygulamada duvara toslarlar.aynı günlerde teziç amcam ne demiş. Teziç teziç. şu internet kurbanı teziç.yazık oldu adama ya ses kayıtları çıktı çıkalı çıkıp demokrasi dersi veremiyor.acaba şu anda Türkiye’deki demokrasi sorunu bu amcanın ders vermemesinden mi kaynaklanıyor? Ne diyordu teziç? Kendileri gibi birini seçip çankayaya yollarlarsa yolda kaza olur diyordu.acaba sayın GÜL’ün yargılanacak olması o kazalardan biri mi?neyse bu kadar amca yeter şimdi teyzelere geçelim. saylan teyzeyi anlatayım size.’Türkiye de bizim istemediğimiz hiçbir şey olmaz olamaz’ diyordu.bu ne demek teziç amcanın söyledikleriyle aynı şey değil mi rektörün söyledikleriyle aynı şey değil mi?peki bunlar kim?bunları bırakalım da biz hala üstün zekanın millete iktidar üzerindeki hakkını belirten ‘ hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ sözünü hatırlayalım ve bunun arkasında duralım.ve bu sözü demokrasinin bekçisi olarak görelim. Aaaaa kusura bakmayın Çölaşan teyzeyi unutmuşum. menderesin asılmasını hayranlıkla anlatan şu kadın.şaşmamak gerek Cumhurbaşkanı’nın yargılanacak olmasına. Bu ülkede başbakanın yakasına yapışıp özgürlük isteyenler, bu ülkede başbakanı astıran zihniyet şimdide cumhurbaşkanını yargılayacak.ne var ki bunda? Anayasada küçük bir yorum değişikliğiyle iş hallolur.biz bu zamana kadar c.başkanının cazai sorumluluğunun olmadığını öğrenmedik mi?ancak vatan hainliğiyle suçlanabileceğini öğrenmedik mi?ana yasanın uygulanış şekli bu adamlara geldiğinde mi değişti?21 yıl önce Kenan evren aziz nesine vatan haini dediği için aziz nesin dava açmak istiyor fakat Yargıtay c.başkanının yargılanamayacağını söylüyor.bu kararın bir örnek teşkil etmesi gerekmiyor muydu? Vicdanlara sesleniyorum bunda bir haksızlık yok mu?yargıya saygı gösterilmeliymiş. Hangi yargı ve hangi adalete?daha önceki c.başkanlığı seçimlerinde aranmayan 367 şartı arandı. buda ilk defa yapılan bir yorumdu. c.başkanının halk tarafından seçilmesine karşı olanlar! hakimiyet kayıtsız şartsız milletin değil mi? demokraside seçimden korkulur mu? ak partiyi cezalandırdığını düşünenler aslında millet iradesini cezalandırıyor. Ak partinin kapatılma gerekçelerine göz atalım bence tam bir fiyasko. İnternetten konuşma metinleri kesip kopyalanmış. bir millet vekiline ‘ elhamdülillah’ dediği için siyasi yasak isteniyor.Allah aşkına bu yazıyı okuyanlar arasında elhamdülillah demeyen var mı? b.bakan 3 çocuk yapın demiş bu laikliğe aykırıymış. ben bunu o günden beri düşünüyorum hala işin içinden çıkamadım. nasıl laikliğe aykırı olabilir? bunu hangi beyin bu şekilde yorumlayabilir. başörtüsü hakkında çıkarılan yasa da laikliğe aykırı fillerin odağı haline getirmiş ak partiyi. Madem başörtüsü yasası buna neden oldu. bu yasa paketini meclise getiren mhp idi. Neden ona kapatma davası açılmadı.çünkü onun oy oranı belli.onlar için tehlike oluşturmuyor.ak parti ise oylarını artarak arttırıyor.amcalar ve teyzeler sizin için tehlike millet iradesidir bunu kabul edin.bir belediye başkanı ise Kuranı Kerim dağıttığı için siyasi yasaklı olması isteniyor.El insaf.hadi diyelim ki ak partiye kapatma davasının açılması haklı.ya c.başkanının yargılanmasına ne demek gerek.siz MUSTAFA KEMALİN makamında oturan, ordunun BAŞKOMUTANINI anayasayı ihlal edip yargılayarak kendi savunduğunuz değerlere karşı savaş açtınız. bu iddianamenin safsatadan, siyasi bir karar olduğundan kimsenin şüphesi yoktur.demokrasi adına olmaması lazım .anayasada geçen seçilmişlerin atanmışlara üstünlüğü nerde kaldı sormak gerek.atanmışlar seçilmişler tasvye etmeye başladı.demokrasinin teminatı seçimdir.seçimle gelen ancak seçimle gönderilirse hukuk devletine uygun olur.bu yıkımın ülkede nasıl bir sosyal tepkiye neden olacağını bekleyip göreceğiz.yeni yasa çıkarılması gündeme gelince bu jakoben kesim yine fırtınalar kopardı.efendim sürmekte olan bir dava için yeni yasa çıkarmak hukuk devletine aykırıymış.efendiler aponun davası sürerken bu ülkede idam cezası kalkmadı mı?ergenekona da değinmek istiyorum.iddianame 14 martta anayasa mah.sine verildi.peki doğu perinçekin bilgisayarına nasıl oldu da 12 martta kaydedildi?.bu savcılık tarafından tespit edildi.ben ak partiye kapatma davası açan başsavcıya bunun nasıl olduğunu sormak isterdim.karısı bile duymamış iddianamenin hazırlandığını.ergenekon davasında göz altına alınan bir kaç isimi koruyan çevreler bu iddianamenin perinçekin bilgisayarından çıkmasını nasıl anlatacaklar.akp yi derin devletle suçlayan şahıslar işte bu sizin derin devletiniz.tabi bu konunun bir çok boyutu var.sınır ötesi harekatın erken bitmesini eleştiren kesimle ordunun arası açılmıştı..ak partiyle ordu arasındaki buzlar erimeye başlayınca ilk defa ak partiyle ordu arasında ağız birliği oluşmuştu.yoksa bu açılan dava orduya da bir ihtar mıydı bizimle olmazsan senin başkomutanını yargılarım mı diyordu birileri?ekonomiyi düşünmeyenler, iktisad bilmeyen embesiller bu ülkenin hali ne olacak.enflasyon yine çift haneli sayılara ulaştı.sevinin.anayasa mahkemesinin açıklama yaptığı gün expo 2015 için oylama vardı.ne oldu duvara tosladık. Neden? Ya siz c.başkanını yargılayan bir ülkeye yatırım yapmak ister misiniz? Ben istemem çünkü paramı riske atmak istemem.bu, butto süikastinin ertesinde gidip pakistana yatırım yapmaya benzer. bundan ne kadar kaybettik 40 milyar dolar. İzmir ne kaybetti.?bu sadece başlangıçtı.son iki dönemde gelen yabancı sermaye Gidecek ve bir daha gelmeyecek. sermayeye gerek yok bize yepyeni kualisyonlar gelecek.sağcısı solcusu ak parti kapatılırsa bize ne kadar oy gelir diye hesap yapmaya başladılar.bir ekonomik krizde kaç kişi işsiz kalıyor kaç kişi boşanıyor kaç intihar vakası görülüyor bunların sosyolojik sonuçlarını düşünen yok.birde merak ettiğim çok önemli bir konu var.deniliyor ki.Türkiye demokratik, laik, sosyal hukuk devletidir..peki neden sadece gözümüze sokulurcasına laiklik ön planda.laikliğe aykırı fiiller kapatılma gerekçesi oluyor da demokrasiye aykırı filler neden olmuyor.ordu göreve demek, hukuk işlemezse ne olacağını biliyorsunuz demek darbe çığırtganlığı yapmak demokrasiye aykırı değil mi?demokrasiyi rafa kaldırıp ortada demokratım diye dolaşan laikçi jakoben kesim bundan nemalansın bakalım.sizin asıl düşünceleriniz aptal bir sarışın çıkıp dile getiriyor.ayak takımın iktidara getirdi hükumet ha.oylarımız eşit olmasın ha.bunlar ne demek.yaptığınız filler ne kadarı hukuk devletine uygun. Darbe planları yapan paşalar rejimi koruyacaklarmış. özden örnekten bahsediyorum.onunda bilgisayarından silinen, inkar edilen darbe günlüğü çıkarıldı ve ispat edildi.gözünü seveyim şu teknolojinin.ne yazıyordu günlükte.hükümete yüklenecektik.rektörlere bildiri yayınlatacaktık, basını ele geçirecektik, öğrencileri sokağa dökecektik.ve darbe olacaktı.üsttekiler sarı kız olarak anılacaktı.siz laikliğin bekçileri cumhuriyetin teminatı biziz diyen amcalar ve teyzeler ortada dolanıp demokratız diye söylenmeyin.size muhafazakar demek bile az.sizler düpedüz faşistsiniz.bu ülkede 3 darbe oldu üçünüde tasadüfe bakın laikliğin rejimin bekçileri tetikledir ve yaptılar.şimdi bir darbe süreci yaşıyoruz.bu ülkemizdeki dördüncü darbedir.ne hukuk işler halde ne de sosyal hukuk devleti.amcaların ve teyzelerin dediği gibi Çankaya yolunda kaza oldu.ab süreci de büyük yara aldı.ab pkk yı terör listesinden çıkardı.dünyaya pkk konusunda haklılığımızı ispatlayan ak partiyi hukuk dışı yollarla yok etmeye çalışırsak onlarında uluslar arası hukuka saygı göstermeleri elbette beklenemez.Türkiye bu yaraları kaç yılda sarar bilemiyorum.birkaç kişinin keyfi yerine gelsin diye eften püften meselelerle ülke uçurumun kenarında.ekonomi bozulmuş umurlarında mı onlar zaten burjuva.demokrasi yara almış umurlarında mı onlar zaten demokrat değil.fil dişi kulelerde yaşayıp halkçıyız deyip halkın kararlarını duymazdan gelen elit amcalar, teyzeler ve onların arkasından giden jakoben güruh! Sevinin, sevinin çünkü bu gün sizin gününüz.fakat, yarın elbet bizim, elbet bizimdir, gün doğmuş gün batmış ebet bizimdir. ALLAH yardımcımız olsun.

NOT: en az üç çocuk yapın.neden biliyor musunuz? Nüfusunuz genç kalsın diye değil.bu elit kesim var ya bunlar evlilik kurumuna bile karşı bunların çok çocuk yapma taraftarı bile en fazla 2 çocuk yapar.30 yıl sonra oy oranları şimdiki oy oranlarının çeyreği bile olmaz.aman ha aman en az üç çocuk yapın.yapın ki……J

Ahmet GÜNDÜZ.
Kullanıcı profilini gör
Eren Dogan
Seviye 2
Seviye 2

MesajKonu: Geri: HUKUK DARBESİ VE BAŞKOMUTANIN YARGILANMASI   9/4/2008, 05:25

vayy anam ne yazmış bee..

ancak paylaşım için teşekkürler...
Kullanıcı profilini gör
zifir22

MesajKonu: Geri: HUKUK DARBESİ VE BAŞKOMUTANIN YARGILANMASI   9/4/2008, 21:21

baştan aşağı yanlış bir makale sadece birini söyelyelim bi kere liberallerin hukuktan anlamadıkları belli ahmetçim bunu sen yazmadın biliyorum bir köşe yazarından alıntı yapmışsın ancak makale baştan aşagı yanlışlarla dolu en büyük yanlış ise cumhurbaşkanının yargılanmasını vurguluyor oluşunki böle bişey yok çünkü iddianamede cumhurbaşkanı olmadan önceki abdullah gül yani dişişleri baknı abdullah gül yazıyor hiçbir şekilde cumhurbaşkanı abdullah gül yazmıyor.iki bu yarılama cumhurbaşkanı abdullah gülü zaten koltugundan etmez yani oan degmez ha yok eger sorun tayyip erdoğansa iş elhamdüllillahla sınırlı degil ahmetçiğim söylemlerin dayandığı temel paradigma bir islam ülkesi mantalitesidir ki bülent arıncın "dindar cumhurbaşkanı " tanımı bizatihi iranın şeriatcı anayasasında cumhurbaşkanı olmanın bir zorunlulugudur daha fazla yazmak isterdim ama yüzyüze konusuruz inşallah
Kullanıcı profilini gör
Eren Dogan
Seviye 2
Seviye 2

MesajKonu: Geri: HUKUK DARBESİ VE BAŞKOMUTANIN YARGILANMASI   9/4/2008, 22:09

peki A. Gül madem dış işleri bakanı olarak alındıysa bugün milletvekillerinin; milletvekili olmadan önce işlemiş oldukları suçlar hakkında yargılanmaları durdurulurken ve mahkeme de beklerken neden Cumhurbaşkanının daha önce işlemiş olduğu bir iddia edilen bir suçtan dolayı cumhurbaşkanlığı bitmeden, şimdi yargılanmasının mantığı nedir, peki... böyle bir durumun Türkiye Cumhuriyeti'nin başı olan bir kişiyi yurtiçinde ve yurtdışında bırakacağı pozisyon bence şık olmayacaktır.. bunu diyenlerin bir dayanağıda Cumhurbaşkanının dokunulmazlığının olmadığı ve yargılanabileceğidir, nedense böyle zorlama yorumlar hep bu iktidar döneminde gelmiştir kimseyi körü körüne desteklemek değildir amacım ama siyaseten yenemediğin bir kişiyi çeşitli ayak oyunlarıyla yıkmaya çalışmakta, ne akılla ne vicdanla ne de demokrasiyle ölçülür anlaşılır bir şey değildir... neyse dönelim konuya, Cumhurbaşkanın kanunda açıkça yazılı bir doknulmazlığının olmadığı doğrudur ancak Anayasanın 105. maddesinde ki "Cumhurbaşkanı, vatana ihanetten dolayı,
Türkiye Büyük Millet Meclisi üye tamsayısının en az üçte birinin teklifi
üzerine, üye tamsayısının en az dörtte üçünün vereceği kararla
suçlandırılır." ibaresi oraya boşuna konmamıştır. Bu ifadeyle Cumhurbaşkanları dokunulmazlık zırhından daha kapsamlı bir zırhla korunmuş olurlar, değil ise bu maddenin normal bir kanun metnine de değil Anayasa'ya konmasının mantığı ve sebebi nedir?

baştan aşağı yanlış bir makale tanımıdabence baştan aşağ yanlış bir tanımlama oldu. bence eksikleri olsa bile baştan aşağı yanlış bir makale değil,

Ayrıca B. Arınç "dindar c.başkanı" sözlerinide açıklamıştı.. bu kelimeyi sadece kalıp halinde düşünür üzerine yoğunlaşmazsanız Arınç'ın eleştirdiği şeyin ne olduğunu anlayamazsınız. B. Arınç, Abdullah Gül'ün bilgisizliğinin, tecrübesizliğinin, herhangi bir sebeple yetersizliğinin bir sonucu olarak değil sadece "dindar" olduğu ya da eşinin başı kapalı olduğu için Cumhurbaşkanı olamayacağını söyleyenlere söylüyordubu lafı, böyle bir terimin kullanılmasının doğruluğunu yanlışlığını değilde maksadını tartışıyorum, şöyle ki A. Gül anayasada açıkça bildirilmiş şartlara uyan bir kişidir öyleyse onun cumhurbaşkanı olmasını engellemek aday olmamasını çekememek niyedir? burada B. Arınç kullandığı "dindar" kelimesinin kendisinin yakıştırdığı değil, karşı olanların yakıştırdığı bir kelime olduğunu ve bu yüzden "dindar kelimesini kullandığınıda daha sonraki konuşmalarında söylemiştir.
Kullanıcı profilini gör
zifir22

MesajKonu: Geri: HUKUK DARBESİ VE BAŞKOMUTANIN YARGILANMASI   10/4/2008, 14:39

valla eren diger milletvekillerinin neden yargılanmadıkları benimm sorunum degil hukukun sorunudur bu bir mecliste ki yargılanması gereken akp milletvekillerinin cogu milli selametten bu yana refah fazilet gibi partilerdede milletvekilliği yapmış dolayısıyla uzun bir süredir dokunalamayn insanlar var.bu baglamda milletvelikilliğni düşürmek ve onu donunulur yapmak başşsavcının işi degil bizatihi meclisin kendisidir.bülent arınca gelecek olursak. partinin kapatılacagı hyaberinden sonra verdiği ilk demeç ben böle bi davadan yargılanmaktan dolayı gurur duyarım dedi.yani adamın partisi laiklik karsıtı eylemlerin odagı olarak yargınıyor ve böle bi davada yargılanmaktan dolayı gurur duyuyor.daha sonraki tepkisi ise kuranı kerimden bir ayet ile gelior.bak erencim ben elhamdüllillah müslüman bir adamım Allahın izniylr ibadetimi de yerine getitirim ancak benim dinimi ne akpye cumhuriyet degerlerinide chp ile bagdaştıracak kadar da dünya görüşüm kıt degil.ve ne olursa olsun bu ülkenin degerleri var kazanımları var lozan gibi bir dize getirme anlaşmasının bile bu hükümet sayesinde içi bopşaltıldı.yeni vakıflar yasası tamamen lozana vu cumhuriyetin temel degerlerine ihanettir
Kullanıcı profilini gör
kopuk_61100
Seviye 2
Seviye 2

Erkek

MesajKonu: Geri: HUKUK DARBESİ VE BAŞKOMUTANIN YARGILANMASI   10/4/2008, 21:16

alicim baştan aşağı yanlış bir makale demişsin.öncelikle bu bir makale değil.ikincisi alıntı demişsin bu yazı sana ait değil demişsin.kesinlikle yanlış bu bana ait bir yazıdır.bugün herkesin üzerinde mütabık olduğu konular olduğu için anlattıklarım değişik ağızlar tarafından dile getirilmiş olabilir.birde elhamdülillahla sınırlı değil demişsin bülent arıncın dindar c. başkanı istemsini eleştirmişsin.sen bundan bir kaç ay evveline kadar ben ŞERİAT İSTİYORUM demiştin bu ülke şeriatla yönetilsin demiştin.hatırlıyormusun mesut sen ve ben oturuyorduk.şimdi sana sormak istiyorum acaba sen söylediklerinde o zaman mı samimi değildin yoksa şimdi mi?tamamen yalnışlıklarla dolu sözlerini asla kabul etmiyorum iki ayrı düşüncede yetişkin insanlarız birbirimize böyle kendisine ait değil tamamen yalnış gibi ifadeler kullanmasak iyi olur.hem bu yazıda sadece c.başkanı konusu değil bir çok kkonuya değindim sorular sordum o sorulara teker teker cvp verilseydi daha iyi olurdu.
Kullanıcı profilini gör
zifir22

MesajKonu: Geri: HUKUK DARBESİ VE BAŞKOMUTANIN YARGILANMASI   11/4/2008, 18:16

ahmetçim öncelikle yargısız infasz yaptığım için senden özür dilerim ama bu yazının aynısını yenişafakta okumuştum belki o yüzden senin yazını böle yorumlamış olabilirim ki defalarca özür dilerim.ikincisi ben ŞERİATLA YÖNETİLMEK İSTERİM dedim ama niyetim şöyleki bir ben bu ülkede şeriat olsun demedim benim geldiğim köken itibariyle ki sen zaten bunu biliyorsun şeriatçı bir yönetim şekli (dönüştürülmüş) uygulanıyor.senden defalarca yanlış tanımlamam dan dolayı özür dilerimm biz kardeşizzzz.
Kullanıcı profilini gör
hatevi

MesajKonu: Geri: HUKUK DARBESİ VE BAŞKOMUTANIN YARGILANMASI   12/4/2008, 21:53

arkadaşım sen bu yazının aynısını yenişafakta okumuş olamassın.bu yazı bırak cümlesini bütün kelimeleri de demiyorum bütün harfleriyle bana aittir.yanışlıklarla dolu demiştin.
NE YANLIŞ???
REKTÖRÜN SÖYLEDİKLERİ Mİ YANLIŞ?
TEZİÇİN SÖYLEDİKLERİ Mİ YANLIŞ?
TÜRKAN SAYLANIN SÖYLEDİKLERİ Mİ YANLIŞ?
ÇÖLAŞANIN SÖYLEDİKLERİMİ YANLIŞ?
ÖZDEN ÖRNEKİN BİLGİSAYARINDAN DARBE PLANI ÇIKTIĞI MI YANLIŞ?
PERİNÇEKİN BİLGİSAYARINDAN 12 MART TARİHLİ KAPATMA DAVASININ İDDİANAMESİNİN ÇIKTIĞI MI YANLIŞ?
ENFLASYONUN İKİ HANELİ RAKAMLARA ÇIKTIĞI MI YANLIŞ?
EKONAMİNİN KÖTÜYE GİTTİĞİ Mİ YANLIŞ?
AK PARTİ KAPANIRSA KUALİSYONLARIN GELECEĞİ Mİ YANLIŞ.?
AYSUN KAYACININ AK PARTİYİ İKTİDARA GETİRENLERİ AYAK TAKIMI OLARAK İFADE ETTİĞİ Mİ YANLIŞ?
C. BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE İLK DEFA 367 ŞARTININ ARANDIĞI MI YANLIŞ?
BAŞKOMUTANIN İLK DEFA YARGILANACAĞI MI YANLIŞ?
NE YANLIŞ????
ben sadece bunları anlattım. bütün bu olanlar demokratik bir rejimde olmaması gereken şeyler.olur dersen bu senin düşüncendir.ama bu yazının aynısını okumamışsındır.dediğim gibi gündemi takip eden biri için zaten bilinen şeylerin bir beyin jimnastiğiyle anlatabileceği kadar basit şeyler.hem ben bunları kuzenlere değil amcalara ve teyzelere söylemiştim.neyse.hoşça bak zatına...
Kullanıcı profilini gör
NaShit
Kurucu
Kurucu

Erkek
Lakap : SatiRist

MesajKonu: Geri: HUKUK DARBESİ VE BAŞKOMUTANIN YARGILANMASI   13/4/2008, 15:51

yanLış o kadaR çok şey vaR ki Ahmetcim..Ama bu yanLışLaR senin yazdıkLaRında diiL,üLkemizin yönetim takımında oLan yanLışLaR..
ÖnceLikLe AbduLLah GüL c.başkanı oLmadan önceki duRumLaRdan yaRgıLancaksa biLe bu adam şuanda bu üLkenin c.başkanıdıR ve hakkında böyLe biR iddianame oLması biLe utanç kaynağıdıR TüRkiye için! Ben AKP kaRşıtı ama sağ göRüşLü biR insan oLaRak heRşeye Rağmen istikRaR açısından bu hükümet paRtisine açıLan davanın tamamen kaRşısındayım..Bu adamLaR bu üLkeyi mahvedioLaR eyvaLLah..ii de kaRdeşim sen bu üLkenin tek dayanağı oLan şeyi yani hukuku biLe böyLe eL aLtı oLayLaRa buLaştıRıRsan AKP yi göndeRdikten sonRa ne bok yiceksin?? BaykaL deniLen muhteRem LaikLikten başka biRşey biLmez mi? Bu kadaR demokRasi yanLısı tutum seRgiLEyen bu adam neden kendi paRtisinin iç işLeRinde bu kadaR FAŞİST die soRmazLaR mı adama? Neden RakipLeRini giyotine koyaRcasına kafasını uçuRuo demezLeR mi? Neden 2 yıL önce bi kısmı CHP'ye ait oLan işbankasının hisseLeRii paRtiye iç ettiğini soRmazLaR mı? AB'ye kaRşı atıp tuttuktan sonRa Barusso'nun kaRşısında neden bi bok diemedin demezLeR mi?
DöneLim AKP'ye..Bu adamLaR işçinin tüm sendikaL ve sigoRta hakLaRını mahvetmek için haLa uğRaş veRioLaR, AB çizgisinde iLeRLicez die üLkenin guRuRunu 2 paRaLık edioLaR, enfLasyon yaLanLaRıyLa bizi uyutuoLaR vs. vs. ii de be kaRdeşim ubgüne kadarki hangi hükümet bunLaRdan geRi kaLıR şeyLeR yaptı?
Şimdi soRuLması geRek soRu şu..
Sen yıLLARdıR AB kapısında köpek gibi kemik bekLioRsun da Sağ-saoL demeden "batıcıLık" poLitikasının aLtına yatıp heR bi haLta boyun eğiosun da, LibeRaLLeşme yoLuna giRmişken neden istikRaRı düşünmeyip de tek başına iktidaR oLan bu paRitye böyLesine biR dava açıosun? Bu davanın aLtında yatan geRçekLeRi söyLeyince neden kükRüosun?
Aysun Kayacı deniLen kahpenin LafLaRına göRe gündem mi oLuşacak bu üLkede?
TekRaRLıyoRum tamamen AKP kaRşıtı biR insan da oLsam biR uLusLaRaRası iLişkiLer öğRencisi oLaRak hükümeti haLkın çoğunLuk iRadesyLe kuRmuş biR paRtiye böyLesine bi davanın tamamen kaRşısındayım..
Zaten bakıp da göRecez daha ne gibi şeyLeR yaşanacak..

Kullanıcı profilini gör http://www.uiforum.tk
zifir22

MesajKonu: Geri: HUKUK DARBESİ VE BAŞKOMUTANIN YARGILANMASI   19/4/2008, 10:00

yanlış olan ne biliyomusun ahmet yanlış olan senin beni baykal zihniyetli bir zihniyet olarak görmen 2.csi benim san yazdığım şeye karşı bir ser çıkış yaratman bildiğim kadarıyla sen çok sakin bir insansın ne oldu da bu kadar alevlendin 3.cüsü yüksek seçim kurulu rizede oyları iptel edip tarihinde görülmemiş bir usülsğzlüğe gidip tayyipi başkan seçtirince bu ülkede takır takır işliyodu tüpraşı satrken petkimi satarken sabah grubunu star grubunu satarken bu ülkede hukukun kralı vardı ben sana bişey söyleyimmi ahmet gel biz bu konulara girmeyelim götüren malı götürüyor sen bana demiştin ya mahkeme-i kübra var oraya düşman gitmeyelim ahmet.hoşça bak zatına
Kullanıcı profilini gör
maşuk
Seviye 2
Seviye 2

Erkek

MesajKonu: Geri: HUKUK DARBESİ VE BAŞKOMUTANIN YARGILANMASI   19/4/2008, 20:36

Bir yanda laiklik üzerinden prim yapıp burdan nemalananlar diğer yanda İslam adına hareket ettiğini söyleyip İslam adına elle tutulur gözle görülür hiç bi icraat ortaya koymayanlar ve bu işin kaymağını yiğenler. Olay bunların horoz dövüşünden ibaret..... bu sözlerim hiç kimsenin şahsına yöneltilmemiştir nitekim biz bu dövüşü yıllardır izliyoruz izlemekle yetinmiyor bide bahis basıyoruzzzz...

ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİNNN...!!!!!!!!!!
Kullanıcı profilini gör
hatevi

MesajKonu: Geri: HUKUK DARBESİ VE BAŞKOMUTANIN YARGILANMASI   25/4/2008, 19:25

alicim benim seni baykal zihniyetli biri olarak gördüğümü nerden çıkardın 1. ben sana o cevabı yazınca gayet sakindim hatta gülüyordum 2. bak yine yanlışlıklardan bahsetmişsin ama sorduğum sorulara cevap vermemişsin.ben bir yerden başlayıp senin sorularına teker teker cevap vereceğim.hatta son bir kaç ayda olay yaratan bir kelkimeyle başlayayım.Seni baykal zihniyetli biri olarak görmüyorum ama.VELEV Kİ öyle olduğunu söylemiş olsam benim bu söylemim senin bana bu yazı sana ait değil demenden daha hafif kalmaz mı? bana göre başkasının yazısının altına imza atmak haysiyetsizliktir, şerefsizliktir.tüpraşın ve petkimin satışına gelince bu iktidarın inisiyatifindedir eğer senin dediğin gibi bir hukuk dışılık söz konusu olsaydı bunu yüksek mahkeme durdururdu.(doğruluğu yada yanlışlığını tartışmıyorum hukuki açıdan bakıyorum)sabah ve stara gelince onları yanılmıyorsam ki kesinlikle yanılmıyorum tasarruf mevduatı sigorta fonu (TMSF) sattı neden sattı? adamlar kerdi almışlar ödememişler vergilerini vermemişler yolsuzluk yapmışlar doğal olarak devlet hakkı olan parayı almak zorunda.sen bunun hukukiliğini nasıl tartıştın anlam veremedim.ilk ama benim sona bırktığım hemde bana göre senin bu son yazındaki FATAL hatalardan biri yüksek seçim kurulunun rizede iptal ettiği seçim konusunda.) kardeşim yüksek seçim kurulu seçimleri rizede değil SİİRTTE iptal etti.başbakan tayyip bey rizeden değil siirtten milletvekilidir.hem burda hukuk dışılık yoktu herşey anayasaya göre yapıldı yasa değişikliği şartı vardı hatırlarsan o yasa değişikliğine ilk destek veren deniz baykaldı hatta yeri geldikçe biz tayyip erdoğanın meclise girmesinin önünü açtık deyip övünür sayın baykal.ama ben senden benim sorduğum sorulara cevap vermeni beklerdim baykal zihniyetli biri değilim diyorsun yürekten inanıyor ve seviniyorum herşeyi bir tarafa bırakıp bu olaylarda bir haksızlık var demeni beklerdim yada bu yazımın altına hiç cevap yazmamalıydın. demokrasi adına özgürlük adına halkçılık adına sosyal demokratlık adına hak ve hukuk adına.bencede artık bu konuya bir nokta koymanın zamanı geldi hatta geçti bile elbette düşman gitmeyeceğiz biz kardeşiz hemşehriyiz dostuz ben böyle düşüyorum.bu siyasi tartışmaya bir son verelim şu rize olayından sonrada zorunlu hale geldi zaten Smile
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: HUKUK DARBESİ VE BAŞKOMUTANIN YARGILANMASI   

HUKUK DARBESİ VE BAŞKOMUTANIN YARGILANMASI
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hukuk Makaleleri